KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckningar 16416048
nr 1641 6048
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Kolteckningar, 2 st, Modellstudier. Signerade. Bildmått: 32x26 - 36x28 cm, yttermått inklusive ram: 51x40 cm
Kondition: en oramad,
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
måndag 9 september 2024
kl 19:31:00
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg